Valič Marek - ELEKTRO - revize, montáže a údržba

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Systémy EZS

Systémy EZS a CCTV

Zabezpečení bytu nebo rodinného domu
Při zabezpečení bytu nebo rodinného domu přichází v úvahu několik kombinací zabezpečovacích systémů. Důležité je, aby systém mohl být rozdělen na několik skupin, které je možno ovládat odděleně. Takto je možno například střežit garáž nebo sklep, přestože zbytek systému je odstřežen (tzn. obyvatelé domu jsou uvnitř), nebo například zastřežit na noc spodní patro, pokud jsou ložnice  v horním patře. V případě většího pozemku kolem domu můžeme zvážit i venkovní (perimetrickou) ochranu objektu, která je schopna detekovat narušitele dříve, než se pokusí dostat do domu samotného, např. pomocí kombinovaného venkovního detektoru Gard, Curtain PM.Pro bytové podmínky lze použít ústřednu SmartLiving 505, 515 která je schopna detekovat stav na deseti  nebo třiceti vstupních "smyčkách" (magnetický kontakt, infrapasivní čidlo, požární detektor, atd.)
Pro větší aplikace, rodinné domy, je určena ústředna SmartLiving1050, která je schopna detekovat stav až na sto vstupních "smyčkách".

Pro ovládání ústředny lze použít mobilní telefon (SMS, hlasové ovládání), klávesnici nebo čtečku bezdotykových karet, které usnadní její ovládání. Každý má svou přístupovou kartu, popřípadě přívěšek na klíče, kterou pouhým přiložením ke čtečce zastřeží nebo odstřeží systém.


Součástí ústředen je telefonní komunikátor, který je schopen zajistit přenos dat na pult centralizované ochrany. Pomocí doplňkového modulu "hlasových zpráv" SmartLogos30M bude ústředna rozšířena o velké množství pokročilých hlasových funkcí. V případě, že ve střeženém objektu není k dispozici telefonní linka, lze použít tzv. GSM bránu Nexus (zařízení ,které simuluje funkci telefonní linky). Nexus může odesílat SMS zprávy o poplachu a různé stavové události systému. Dále umožňuje ovládat systém pomocí SMS, kde můžete vzdáleně systém  zastřežovat / odstřežovat a ovládat různé výstupy. Pomocí prozvonění můžete např. otevírat vstupní bránu, spouštět čerpadla atd.(vše na základě ověření telefonního čísla ze seznamu povolených čísel)

Další vyhodnocení poplachového stavu je možné signalizovat sirénou na domě.

Do systému lze také zařadit požární detektory
(kouřové, teplotní) a zajistit včasné hlášení požáru.

Systém SmartLiving může být nakonfigurován jako hybridní systém
, je schopen pracovat jak s tradičními drátovými komponenty, tak pomocí modulu Air2 s bezdrátovými periferiemi. Systém může být doplněn o dálkové ovladače u kterých lze volně programovat jednotlivá tlačítka.
Modul SmartLan
umožňuje připojení ústředen do sítě internet a tím jim zajišťuje prvotřídní konektivitu a rozsáhlé komunikační funkce. Systém umožňuje plně programovatelné dálkové ovládání.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky